درباره آشنا ایمن

شرکت آشنا ایمن به عنوان اولین و با سابقه ترین شرکت تخصصی در حوزه امنیت فناوری اطلاعات، پیشرو در ارائه خدمات و محصولات این حوزه در کشور، فعالیت رسمی خود را در سال 1381 آغاز نمود. آشنا ایمن با اتکا به نیروی انسانی توانمند، رویکردهای نو و خلاقانه و همچنین بهره گیری از تجارب ارزشمند خود ، تاکنون موفق به تکمیل و انجام بسیاری از پروژه های مهم و حیاتی کشور امنیت اطلاعات در سطح شرکتها، سازمانها، نهادها، بانکها و صنایع وابسته، وزارتخانه ها و غیره شده است و در تلاش است تا به‌عنوان یک شرکت پیشرو در حوزه صنعت فناوری اطلاعات ایران و منطقه فعالیت نماید.

با عنایت به نیاز کشور در حوزه خدمات امنیت به بومی‌سازی الگوهای موجود در دنیا شرکت آشنا ایمن اقدام به تعریف و ارائه راه‌حل در حوزه استقرار استانداردهای حوزه امنیت اطلاعات، بسترسازی و ارتقاء امنیت اطلاعات، تهیه و تدوین طرح‌های جامع امنیت فناوری اطلاعات، پیاده‌سازی و ممیزی در زمینه امنیت رایانه‌ها و شبکه‌های رایانه‌ای، بومی‌سازی فرآیندهای حوزه امنیت اطلاعات و مشاوره در خصوص طراحی امنیت زیرساخت سرویس و زیرساخت فیزیکی امنیت مراکز داده می‌نماید. دراین‌بین، این شرکت دارای متدهای پیاده‌سازی و استقرار اختصاصی در زمینه‌های مختلف ازجمله سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS)، ارزیابی امنیتی و تست نفوذپذیری (ASPTM) و همچنین امنیت برنامه‌های موبایلی است.

مؤسسین شرکت آشنا ایمن، برخی از فارغ التحصیلان رشته مهندسی برق- مخابرات و مهندسی کامپیوتر دانشکده فنی دانشگاه تهران بودند که با توجه به حساسیت موضوع امنیت اطلاعات از سال 1381 پس از انجام یک سلسله مطالعات کارشناسی و نظر به اینکه تأمین قانونمند پیاده سازی استانداردهای امنیت و بومی سازی تجهیزات حوزه امنیت اطلاعات را یکی از سر شاخه‌ها و وظائف اصلی خود می دانستند، تصمیم به حضور در این عرصه با تأسیس یک شرکت خصوصی نمودند.
شرکت آشنا ایمن به عنوان شرکت پیشگام در حوزه های استانداردهای فناوری اطلاعات با استفاده از امکانات مدیریتی و فنی مناسب در عرصه مشاوره، طراحی و پیاده سازی سیستم های مدیریت امنیت اطلاعات و مدیریت خدمات فناوری اطلاعات در بازار امنیت ایران شناخته می شود که سوابق کاری (در بخش مشتریان وب‌سایت) گواهی بر این موضوع است.
شرکت آشنا ایمن دارای متدلوژی خاص خود در پیاده سازی سیستم های مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS)، تست نفوذپذیری(ASPTM) ، طراحی چارچوب معماری امنیت اطلاعات (ASF) است که به واسطه همخوانی با وضعیت بومی و فرهنگی در مؤسسات، سازمان‌ها و شرکت‌های ایرانی در نوع خود بی نظیر است. این متدلوژی باعث ایجاد شفافیت و همچنین امکان انتقال دانش فنی به کارفرما و اثربخشی استقرار می‌گردد.
از آنجایی که بی شک ایجاد ساختارهای مقاوم و همه جانبه امنیت اطلاعات، نیازمند برخورداری از دانش فنی بالا در حوزه های مرتبط با امنیت اطلاعات می باشد، شرکت آشنا ایمن از بدو تأسیس اقدام به سرمایه‌گذاری قابل توجهی در کسب دانش فنی در مواردی نظیر استانداردهای امنیتی، انجام تست های نفوذ پذیری، ارزیابی مخاطرات، ارزیابی آسیب‌پذیری های امنیتی، تست نفوذپذیری، ارزیابی امنیت سورس کد برنامه‌های کاربردی و … نموده است و در حال حاضر دارای آزمایشگاه تخصصی تست نفوذپذیری می باشد. از سوی دیگر با توجه به اهمیت و نوظهور بودن مبحث امنیت برنامه های موبایل، این شرکت سرویس های متنوعی را برای ارتقاء امنیت برنامه های موبایلی به صاحبان کسب و کار ارائه می دهد.
سمینارها، دوره‌های آموزشی تخصصی و برخی از خدمات مرتبط انجام شده خود حاکی از توانایی‌های این شرکت می باشد. اولین دوره سرممیزی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات تحت عنوان BS7799 Lead Auditor و اولین دوره تخصصی تست نفوذپذیری تحت عنوان CPTP در سال 83 توسط شرکت آشنا ایمن برگزار شد. لازم به ذکر است که اولین همایش مراکز داده در کشور با همکاری گروه آشنا توسط شرکت آشنا ایمن در سال 88 برگزار گردید.همچنین شرکت آشنا ایمن اولین مجموعه ای است که به عنوان مشاور حوزه امنیت اطلاعات، خود موفق به اخذ گواهینامه بین المللی ISO 27001 گردیده است.
با توجه به گستردگی حوزه فناوری اطلاعات، شرکت آشنا ایمن ضمن تمرکز بر امور فنی و مذاکره با شرکت‌ها و مؤسسات بین‌المللی و جهت همکاری های بین‌المللی و بهره گیری از تکنولوژی روزآمد دنیا، اقدام به انعقاد موافقت‌نامه‌های همکاری با برخی از شرکت‌های بین المللی نظیر  NSS, Telegartner, GuardSquare و غیره نموده است.
شرکت آشنا ایمن در انتخاب و تشخیص افراد متخصص خود در پروژه‌ها دقت جدی داشته و مبنای پذیرش کارشناسان خود را برخورداری از درجه صلاحیت بسیار بالا دانسته است. از نکات قابل توجه، تربیت بیش از 100 نفر نیروی متخصص در حوزه امنیت اطلاعات در مدت فعالیت شرکت می باشد. همچنین شرکت در ارائه خدمات خود همان‌گونه که به ارتقای دانش نیروی تخصصی خود نگاه ویژه دارد، همواره افزایش سطح آگاهی و دانش نیروهای کارفرما را نیز سرلوحه کار خود قرار داده است؛ زیرا استقرار اثربخش سیستم های امنیت اطلاعات، وابسته به میزان ارتقای سطح دانش و فرهنگ نیروی انسانی آن سازمان می باشد. لذا آشنا ایمن فراتر از رویکرد فنی، به رویکرد سیستمی و فرهنگ‌سازی امنیت اطلاعات در سطوح مختلف تیم کارفرما می پردازد.
مشتریان آشنا ایمن بر این باورند که این شرکت نه تنها خدمات خود را با بهترین کیفیت و بالاترین میزان دقت ارائه می‌دهد، بلکه باعث ایجاد فرهنگ کاری جدید و بلوغ یافته ای در میان مشتریان خود در تمامی سطوح سازمان می‌گردد.

لازم به ذکر است که شرکت آشنا ایمن مورد تایید ارگانهای امنیتی بالادستی کشور، سازمان حراست کل، حراست وزارتخانه های مختلف نظیر نفت، نیرو و …، سازمان پدافند غیرعامل، سازمان فناوری اطلاعات و همچنین مرکز راهبردی معاونت افتای ریاست جمهوری می باشد.

گواهی نامه ها و مجوزها

رضایت نامه ها

مدیران

دکتر میلاد یداللهی

دکتر میلاد یداللهی

دکتر محمدجواد صمدی راد

دکتر محمدجواد صمدی راد

مهندس مجید یداللهی

مهندس مجید یداللهی

مهندس امیر خوانی

مهندس امیر خوانی

دکتر علی مهرآبادی

دکتر علی مهرآبادی