درباره آشنا ایمن

تاریخچه

شرکت آشنا ایمن به عنوان اولین و با سابقه ترین شرکت تخصصی در حوزه امنیت فناوری اطلاعات، پیشرو در ارائه خدمات و محصولات این حوزه در کشور، فعالیت رسمی خود را در سال 1381 آغاز نمود. آشنا ایمن با اتکا به نیروی انسانی توانمند، رویکردهای نو و خلاقانه و همچنین بهره گیری از تجارب ارزشمند خود ، تاکنون موفق به تکمیل و انجام بسیاری از پروژه های مهم و حیاتی کشور امنیت اطلاعات در سطح شرکتها، سازمانها، نهادها، بانکها و صنایع وابسته، وزارتخانه ها و غیره شده است و در تلاش است تا به‌عنوان یک شرکت پیشرو در حوزه صنعت فناوری اطلاعات ایران و منطقه فعالیت نماید.

با عنایت به نیاز کشور در حوزه خدمات امنیت به بومی‌سازی الگوهای موجود در دنیا شرکت آشنا ایمن اقدام به تعریف و ارائه راه‌حل در حوزه استقرار استانداردهای حوزه امنیت اطلاعات، بسترسازی و ارتقاء امنیت اطلاعات، تهیه و تدوین طرح‌های جامع امنیت فناوری اطلاعات، پیاده‌سازی و ممیزی در زمینه امنیت رایانه‌ها و شبکه‌های رایانه‌ای، بومی‌سازی فرآیندهای حوزه امنیت اطلاعات و مشاوره در خصوص طراحی امنیت زیرساخت سرویس و زیرساخت فیزیکی امنیت مراکز داده می‌نماید. دراین‌بین، این شرکت دارای متدهای پیاده‌سازی و استقرار اختصاصی در زمینه‌های مختلف ازجمله سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS)، ارزیابی امنیتی و تست نفوذپذیری (ASPTM) و همچنین امنیت برنامه‌های موبایلی است.

مؤسسین شرکت آشنا ایمن، برخی از فارغ التحصیلان رشته مهندسی برق- مخابرات و مهندسی کامپیوتر دانشکده فنی دانشگاه تهران بودند که با توجه به حساسیت موضوع امنیت اطلاعات از سال 1381 پس از انجام یک سلسله مطالعات کارشناسی و نظر به اینکه تأمین قانونمند پیاده سازی استانداردهای امنیت و بومی سازی تجهیزات حوزه امنیت اطلاعات را یکی از سر شاخه‌ها و وظائف اصلی خود می دانستند، تصمیم به حضور در این عرصه با تأسیس یک شرکت خصوصی نمودند.
شرکت آشنا ایمن به عنوان شرکت پیشگام در حوزه های استانداردهای فناوری اطلاعات با استفاده از امکانات مدیریتی و فنی مناسب در عرصه مشاوره، طراحی و پیاده سازی سیستم های مدیریت امنیت اطلاعات و مدیریت خدمات فناوری اطلاعات در بازار امنیت ایران شناخته می شود که سوابق کاری (در بخش مشتریان وب‌سایت) گواهی بر این موضوع است.
شرکت آشنا ایمن دارای متدلوژی خاص خود در پیاده سازی سیستم های مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS)، تست نفوذپذیری(ASPTM) ، طراحی چارچوب معماری امنیت اطلاعات (ASF) است که به واسطه همخوانی با وضعیت بومی و فرهنگی در مؤسسات، سازمان‌ها و شرکت‌های ایرانی در نوع خود بی نظیر است. این متدلوژی باعث ایجاد شفافیت و همچنین امکان انتقال دانش فنی به کارفرما و اثربخشی استقرار می‌گردد.
از آنجایی که بی شک ایجاد ساختارهای مقاوم و همه جانبه امنیت اطلاعات، نیازمند برخورداری از دانش فنی بالا در حوزه های مرتبط با امنیت اطلاعات می باشد، شرکت آشنا ایمن از بدو تأسیس اقدام به سرمایه‌گذاری قابل توجهی در کسب دانش فنی در مواردی نظیر استانداردهای امنیتی، انجام تست های نفوذ پذیری، ارزیابی مخاطرات، ارزیابی آسیب‌پذیری های امنیتی، تست نفوذپذیری، ارزیابی امنیت سورس کد برنامه‌های کاربردی و … نموده است و در حال حاضر دارای آزمایشگاه تخصصی تست نفوذپذیری می باشد. از سوی دیگر با توجه به اهمیت و نوظهور بودن مبحث امنیت برنامه های موبایل، این شرکت سرویس های متنوعی را برای ارتقاء امنیت برنامه های موبایلی به صاحبان کسب و کار ارائه می دهد.
سمینارها، دوره‌های آموزشی تخصصی و برخی از خدمات مرتبط انجام شده خود حاکی از توانایی‌های این شرکت می باشد. اولین دوره سرممیزی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات تحت عنوان BS7799 Lead Auditor و اولین دوره تخصصی تست نفوذپذیری تحت عنوان CPTP در سال 83 توسط شرکت آشنا ایمن برگزار شد. لازم به ذکر است که اولین همایش مراکز داده در کشور با همکاری گروه آشنا توسط شرکت آشنا ایمن در سال 88 برگزار گردید.همچنین شرکت آشنا ایمن اولین مجموعه ای است که به عنوان مشاور حوزه امنیت اطلاعات، خود موفق به اخذ گواهینامه بین المللی ISO 27001 گردیده است.
با توجه به گستردگی حوزه فناوری اطلاعات، شرکت آشنا ایمن ضمن تمرکز بر امور فنی و مذاکره با شرکت‌ها و مؤسسات بین‌المللی و جهت همکاری های بین‌المللی و بهره گیری از تکنولوژی روزآمد دنیا، اقدام به انعقاد موافقت‌نامه‌های همکاری با برخی از شرکت‌های بین المللی نظیر  NSS, Telegartner, GuardSquare و غیره نموده است.
شرکت آشنا ایمن در انتخاب و تشخیص افراد متخصص خود در پروژه‌ها دقت جدی داشته و مبنای پذیرش کارشناسان خود را برخورداری از درجه صلاحیت بسیار بالا دانسته است. از نکات قابل توجه، تربیت بیش از 100 نفر نیروی متخصص در حوزه امنیت اطلاعات در مدت فعالیت شرکت می باشد. همچنین شرکت در ارائه خدمات خود همان‌گونه که به ارتقای دانش نیروی تخصصی خود نگاه ویژه دارد، همواره افزایش سطح آگاهی و دانش نیروهای کارفرما را نیز سرلوحه کار خود قرار داده است؛ زیرا استقرار اثربخش سیستم های امنیت اطلاعات، وابسته به میزان ارتقای سطح دانش و فرهنگ نیروی انسانی آن سازمان می باشد. لذا آشنا ایمن فراتر از رویکرد فنی، به رویکرد سیستمی و فرهنگ‌سازی امنیت اطلاعات در سطوح مختلف تیم کارفرما می پردازد.
مشتریان آشنا ایمن بر این باورند که این شرکت نه تنها خدمات خود را با بهترین کیفیت و بالاترین میزان دقت ارائه می‌دهد، بلکه باعث ایجاد فرهنگ کاری جدید و بلوغ یافته ای در میان مشتریان خود در تمامی سطوح سازمان می‌گردد.

لازم به ذکر است که شرکت آشنا ایمن مورد تایید ارگانهای امنیتی بالادستی کشور، سازمان حراست کل، حراست وزارتخانه های مختلف نظیر نفت، نیرو و …، سازمان پدافند غیرعامل، سازمان فناوری اطلاعات و همچنین مرکز راهبردی معاونت افتای ریاست جمهوری می باشد.

ماموریت

شرکت آشنا ایمن با هدف ارائه خدمات و محصولات بومی­ شده در حوزه امنیت اطلاعات برای سازمان­ های دولتی و خصوصی کشور در حوزه خدمات امنیتی، محصولات امنیتی و دوره­ های آموزشی امنیتی به فعالیت می­ پردازد.

با عنایت به نیاز کشور در حوزه خدمات امنیت به بومی­ سازی الگوهای موجود در دنیا، شرکت آشنا ایمن اقدام به تعریف و ارائه راه حل در حوزه استقرار استانداردهای حوزه امنیت اطلاعات، بسترسازی و ارتقاء امنیت اطلاعات، تهیه و تدوین طرح ­های جامع امنیت فناوری اطلاعات، پیاده­ سازی و ممیزی در زمینه امنیت رایانه­ ها و شبکه­ های رایانه ­ای، بومی ­سازی فرآیندهای حوزه امنیت اطلاعات، ارزیابی امنیتی و تست نفوذپذیری و مشاوره در خصوص طراحی امنیت زیرساخت سرویس و زیر ساخت فیزیکی امنیت مراکز داده می­ نماید.

در حوزه محصولات امنیتی نیز شرکت در حد توان ملی اقدام به امکان­ سنجی راه حل ­های بومی ایمن­ سازی اطلاعات بومی­ سازی تجهیزات امنیتی نموده و یا بستر ورود و پشتیبانی امن تجهیزات امنیتی را فراهم سازد. در حوزه آموزش نیز برگزاری دوره­ های آموزشی در حوزه­ های مرتبط با استانداردهای حوزه فناوری اطلاعات به ویژه استانداردهای حوزه امنیت اطلاعات، برگزاری دوره­ های تخصصی امنیت و تست نفوذپذیری از مأموریت‌های شرکت می­ باشد.

چشم انداز

شرکت آشنا ایمن در نظر دارد با بهره‌گیری از منابع انسانی کارآمد، توسعه تحقیقات کاربردی، فناوری پیشرفته، دارا بودن ساختار اداری و مدیریتی اثربخش و با استفاده از تجربیات ارزنده خود و استقرار سیستم مدیریت دانش تا سال 1404 جزء شرکت‌های برتر در حوزه خدمات و محصولات امنیت اطلاعات در کشور با قابلیت صدور خدمات و محصولات در بازارهای هدف منطقه‌ای و جهانی باشد.

مسئولیت اجتماعی

شرکت آشنا ایمن به عنوان یک شهروند حقوقی، خود را در قبال فرهنگ، محیط زیست و امنیت جامعه مسئول می داند و وظایف خود در این حوزه را محوری و مهم قلمداد می‌کند. در همین راستا آشنا ایمن با توجه به حوزه فعالیت خود همواره سعی نموده است تا با استفاده از دانش جمعی و بهره‌گیری از رویکرد نوآوری باز، در خصوص شناسایی، کسب و انتقال علم، دانش و فناوری های نوظهور در دنیای امنیت فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرو بوده و گامی مهم در عرصه حفظ محرمانگی و یکپارچگی اطلاعات در سطح خرد و کلان جامعه و همچنین تداوم فعالیت ها و عملیات‌ها بردارد. از سوی دیگر این شرکت در راستای مسئولیت اجتماعی خود و به منظور ترویج فرهنگ امنیت اطلاعات در دو سطح آگاهی‌رسانی و آموزش های تخصصی امنیت اطلاعات و ارتباطات برای عموم علاقه‌مندان این حوزه، اقدام به طراحی و نشر پوسترهای امنیتی (قابل دسترسی در این بخش) و همچنین راه اندازی وبلاگ تخصصی امنیت و فناوری اطلاعات (قابل دسترسی در این بخش) نموده است.

چرا آشناایمن
 • بیش از 17 سال فعالیت در حوزه تخصصی امنیت فناوری اطلاعات و ارتباطات و اتمام موفقیت آمیز بیش از 150 پروژه
 • پیشرو در ارائه راه حل های بومی، پژوهش، آموزش و استاندارسازی افتا
 • پرورش و تربیت بیش از 100 نفر متخصص حرفه ای در حوزه های مختلف امنیت اطلاعات در جامعه علمی و حرفه ای افتا
 • بهره مندی از مدیران با سابقه و تیم های حرفه ای مجرب و جداگانه در حوزه های تخصصی امنیت اطلاعات
 • دارای گواهینامه رتبه بندی شورای عالی انفورماتیک در رشته های امنیت فتا، مشاوره و نظارت انفورماتیکی، شبکه داده ها، تولید نرم افزار و آموزش
 • دارای پروانه فعالیت در حوزه ارائه خدمات مشاوره و استقرار نظام ملی مدیریت امنیت اطلاعات (نما) با رتبه یک از سازمان فناوری اطلاعات و افتای ریاست جمهوری
 • دارای پروانه فعالیت در حوزه ارزیابی امنیتی (تست نفوذپذیری) از سازمان فناوری اطلاعات و افتای ریاست جمهوری
 • دارای پروانه فعالیت در حوزه آموزش امنیت اطلاعات از سازمان فناوری اطلاعات و افتای ریاست جمهوری
 • دارای مجوز سازمان پدافند غیرعامل در حوزه مشاوره امنیت اطلاعات
 • دارای گواهینامه های مدیریتی نظیر ISO 27001 و عضویت در انجمن های تخصصی امنیت اطلاعات، انجمن انفورماتیک ایران و انجمن مشاوران مدیریت
 • عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور
مشتریان آشنا ایمن

آنچه رمز موفقیت شرکت آشنا ایمن طی قریب به 17 سال فعالیت بوده، اعتقاد واقعی به اصل مشتری مداری و تمرکز بر آن می­ باشد. این امر سبب شده که بسیاری از مشتریان با این شرکت تداوم همکاری داشته و چندین قرارداد طی سالیان مختلف در حوزه ­های متعدد با آشنا ایمن منعقد نمایند.

آشنا ایمن با بهره گیری از دانش و تخصص، با جدیدترین تکنولوژی ‌ها و متدها عمل نموده و سعی دارد بهترین کیفیت خدمات را عرضه کند. مشتریان آشنا ایمن با تداوم همکاری با این شرکت، رسالت سنگینی بر دوش ما نهاده‌اند تا پس از شناخت دقیق و عمیق نیازمندی ­های آن‌ ها در حوزه امنیت اطلاعات، تحقق آن‌ ها را وظیفه اصلی خود بشماریم.

اهداف آشنا ایمن در حوزه مشتریان

 • فراهم کردن زمینه تجربه‌ای عالی و متمایز از ارائه خدمت برای سازمان­ های مشتری؛
 • توسعه و تولید خدمات جدید از راه شناسایی خواسته ‌ها و نیازمندی ­های سازمان ­های دولتی در حوزه امنیت اطلاعات؛
 • بومی­ سازی استانداردها در حوزه امنیت اطلاعات؛
 • تعریف خدمات بر مبنای الزامات قانونی بالادستی در حوزه امنیت اطلاعات؛

برای دریافت رزومه کامل شرکت آشنا ایمن، می توانید با شماره تلفن های شرکت تماس حاصل نموده و یا با ایمیل info [AT] ashnasecure [DOT] com مکاتبه نمایید.

هم چنین جهت مشاهده مختصری از فعالیت­ های این شرکت کلیک نمایید.

مشاهده سوابق شرکت

گواهی نامه ها و مجوزها

رضایت نامه ها

مدیران

میلاد یداللهی

میلاد یداللهی

محمدجواد صمدی راد

محمدجواد صمدی راد

مجید یداللهی

مجید یداللهی

امیر خوانی

امیر خوانی